Panadol-tuoteperheeseen kuuluu itsehoitolääkkeitä tilapäisen kivun ja kuumeen hoitoon. Vaikuttava aine on hyvin siedetty ja yleisesti käytetty parasetamoli. Oikealla annostuksella se tehoaa nopeasti akuuttiin kipuun ja alentaa kuumetta. Valikoimistamme löytyy Panadol-tuotteita muun muuassa
Lääke PANADOL 125 mg peräpuikko 10 kplTuotenro: 533406Panadol peräpuikkoja käytetään lasten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä lievittämään kipua ja alentamaan kuumetta. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hampaiden puhkeamiseen liittyvä särky, päänsärky, hammassärky, korvasärky, muut yleiset särky- ja kiputilat, vilustuminen, influenssa ja rokotuksen jälkeiset reaktiot. |
Lääke PANADOL 24 mg/ml oraalisusp 200 mlTuotenro: 502182Panadol-oraalisuspensiota käytetään lasten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä alentamaan kuumetta ja lievittämään kipua. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hampaiden puhkeamiseen liittyvä särky, päänsärky, hammassärky, korvasärky, muut yleiset särky- ja kuumetilat, vilustuminen, influenssa ja rokotuksen jälkeiset reaktiot. |
Lääke PANADOL 500 mg tabl, kalvopääll 12 folTuotenro: 405069Panadol 500 mg:n vaikuttava aine on parasetamoli, jota käytetään tilapäisten särky- ja kuumetilojen kuten hermo- ja lihassäryn, päänsäryn, vilustumisen, influenssan, hammassäryn sekä kuukautiskipujen hoitoon. |
Reseptilääke PANADOL 500 mg tabletti, kalvopäällysteinen 1 x 100 kplTuotenro: 049134 4,02 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Lääke PANADOL 60 mg peräpuikko 10 kplTuotenro: 134353Panadol peräpuikkoja käytetään lasten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä lievittämään kipua ja alentamaan kuumetta. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hampaiden puhkeamiseen liittyvä särky, päänsärky, hammassärky, korvasärky, muut yleiset särky- ja kiputilat, vilustuminen, influenssa ja rokotuksen jälkeiset reaktiot. |
Lääke PANADOL COFFEIN 500/65 mg tabl, kalvopääll 10 folTuotenro: 563718Panadol Coffein -tabletteja käytetään aikuisten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä alentamaan kuumetta ja lievittämään kipua. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hermo- ja lihassärky, päänsärky, vilustuminen, influenssa, hammassärky sekä kuukautiskivut. Sen sisältämä parasetamoli lievittää kipua ja alentaa kuumetta. Lisäksi se sisältää kofeiinia, joka tehostaa parasetamolin vaikutusta ja piristää. |
Lääke PANADOL COFFEIN 500/65 mg tabl, kalvopääll 30 folTuotenro: 030413Panadol Coffein -tabletteja käytetään aikuisten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä alentamaan kuumetta ja lievittämään kipua. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hermo- ja lihassärky, päänsärky, vilustuminen, influenssa, hammassärky sekä kuukautiskivut. Sen sisältämä parasetamoli lievittää kipua ja alentaa kuumetta. Lisäksi se sisältää kofeiinia, joka tehostaa parasetamolin vaikutusta ja piristää. |
Reseptilääke PANADOL EXTEND 665 mg säädellysti vapauttava tabletti 1 x 48 folTuotenro: 108221 2,82 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Reseptilääke PANADOL EXTEND 665 mg säädellysti vapauttava tabletti 1 x 96 folTuotenro: 502735 5,36 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Lääke PANADOL FORTE 1000 mg tabl, kalvopääll 15 folTuotenro: 519580Panadol Forte on särky- ja kuumelääke, joka lievittää kipua ja alentaa kuumetta. Panadol Forten vaikuttava aine on parasetamoli. |
Reseptilääke PANADOL FORTE 1000 mg tabletti, kalvopäällysteinen 1 x 100 kplTuotenro: 383992 7,23 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Lääke PANADOL HOT 500 mg jauhe oraaliliuosta varten 12 kplTuotenro: 503831Panadol Hot -valmistetta käytetään vilustumissairauksien yhteydessä tilapäisten särky- ja kuumetilojen hoitoon, influenssaan, päänsäryn ja lihassäryn hoitoon. Tuote on tilapäisesti loppunut.
|
Lääke PANADOL HOT 500 mg jauhe oraaliliuosta varten 30 kplTuotenro: 449174Panadol Hot -valmistetta käytetään vilustumissairauksien yhteydessä tilapäisten särky- ja kuumetilojen hoitoon, influenssaan, päänsäryn ja lihassäryn hoitoon. Tuote on tilapäisesti loppunut. |
Lääke PANADOL PORE 500 mg poretabl 24 kplTuotenro: 397302Panadol Pore on särky- ja kuumelääke, joka lievittää kipua ja alentaa kuumetta. Panadol Poreen vaikuttavana aineena on parasetamoli. |
Lääke PANADOL ZAPP 500 mg tabl, kalvopääll 10 folTuotenro: 004524Panadol Zapp on särky- ja kuumelääke, joka lievittää kipua ja alentaa kuumetta nopeasti. |
Lääke PANADOL ZAPP 500 mg tabl, kalvopääll 30 folTuotenro: 070745Panadol Zapp on särky- ja kuumelääke, joka lievittää kipua ja alentaa kuumetta nopeasti. |
Lääke PANADOL 24 mg/ml oraalisusp 100 mlTuotenro: 583638Panadol-oraalisuspensiota käytetään lasten tilapäisten särky- ja kuumetilojen yhteydessä alentamaan kuumetta ja lievittämään kipua. Tällaisia kuume- tai kiputiloja ovat mm. hampaiden puhkeamiseen liittyvä särky, päänsärky, hammassärky, korvasärky, muut yleiset särky- ja kuumetilat, vilustuminen, influenssa ja rokotuksen jälkeiset reaktiot. |
Reseptilääke PARACETAMOL KRKA 500 mg tabletti 1 x 100 kplTuotenro: 104826 3,75 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Reseptilääke PARACETAMOL KRKA 1000 mg tabletti 1 x 30 folTuotenro: 116979 2,46 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Reseptilääke PARACETAMOL KRKA 1000 mg tabletti 1 x 100 kplTuotenro: 555666 7,23 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |
Reseptilääke PARACETAMOL ACCORD 1000 mg poretabletti 1 x 40 kplTuotenro: 045643 21,54 €Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai rekisteröidy käyttäjäksi. |